Het is alweer zo’n twintig jaar geleden dat ik van analoog overging naar digitaal. Mijn eerste digitale spiegelreflex was een Canon Rebel, die ik in Hong Kong kon kopen nog voor die in Nederland op de markt kwam.
Sindsdien heb ik alleen nog digitaal gefotografeerd, nu met mijn vierde Canon, de spiegelloze EOS R6.
Een paar jaar geleden kreeg ik een oude Leica
Een paar jaar geleden kreeg ik een oude Leica, als aandenken aan een overleden vriend. Hij was beroepsfotograaf en reisde over de hele wereld. De Leica had het hard te verduren gehad. Alles zat vast en niets werkte meer. Ik zette de camera als aandenken op een plank waar ik mijn oude camera’s heb verzameld.
Toevallig passeerde ik in Delft een paar keer een mooie fotowinkel voor vintage camera’s. Ik trok de stoute schoenen aan en vroeg binnen of mijn Leica het nog waard was om te worden opgeknapt. Ja, dat was zeker het geval, maar het was wel een hele klus. En een prijzige klus. Maar ik ben er heel gelukkig mee.
“Fotograferen met een analoge camera met 36 foto’s per rolletje, laat je heel anders kijken.”
Eric de Jong

Related Posts
October 19, 2026
Test – please ignore
Dit bericht is een test. Het zou niet moeten worden aangekondigd via Mailchimp.
October 19, 2026
Een vierdaagse fietstocht naar Osnabrück
We fietsten van Tiel via Winterswijk Duitsland in, op weg naar Osnabrück.…
August 29, 2026
Kattegattleden – de video
Na thuiskomst heb ik een korte video gemaakt van onze Zweedse fietstocht, de…










